Back to the list

Nebycrom

     Portfólio originálnej švajčiarskej spoločnosti sa na slovenskom trhu rozšírilo o nový produkt - Nebycrom. Jedná sa o unikátnu kombináciu účinných látok, zabezpečujúcich synergický účinok pri úľave od symptómov vulvovaginálnych ochorení vo forme gélu.

     Medzi indikácie vhodné na použitie zdravotníckej pomôcky patria rôzne ochorenia postihujúce intímne partie, akými sú vulvodynia, vulvárna vestibulitída, vulvárna dermatitída, vulvovaginitída, či atrofická vaginitída. Pužitie Nebycromu je vhodné na úľavu od symtómov sprevádzajúcich tieto ochorenia akými sú svrbenie, pálenie, podráždenie alebo bolesť pri pohlavnom styku. Gél je možné použiť aj na zníženie dyskomfortu súvisiaceho s nedostatočným zvlhčovaním vulvárnej oblasti.


    Zloženie gélu predstavuje unikátnu kombináciu kyseliny hyalurónovej, verbaskozidu, karagénanu a glycerolfosfoinozitolu. Kyselina hyalurónová je známa svojim hydratačný a lubrikačný účinok. V kombinácií s verbaskozidom, ktorý je silný antioxidant, je zabezpečený jej zlepšený účinok, keďže ju bráni pred pôsobením oxidačného stresu. Karagenán, získaný z červenej morskej riasy, zebezpečuje gélu mukoadhezívny účinok za účelom zvýšenia doby udržania gélu na ošetrovanej oblasti. Nebycrom tiež obsahuje glycerolfosfoinozitol, ktorý má schopnosť zvláčnenia a úľavy od podráždenia.

    Výdaj Nebycrom gélu nie je viazaný na lekársky predpis a je bežne dostupný vo všetkých distribučných spoločnostiach a lekárňach.