Back to the list

HCK - Kvalita pre mentálne zdravie

Rozum a protistojné palce na rukách je to, čo nás odlišuje od (väčšiny) zvierat. S tými palcami na rukách je to viac-menej dané ak sa nám nestala nejaká vážna nehoda. Ale rozum alebo takzvané kognitívne schopnosti je nutné aj trochu šľachtiť a rozvíjať. 


Okrem logického uvažovania potrebujeme trénovať aj pamäť, komunikačné schopnosti, učenie, abstraktné myslenie. Či už kvôli profesionálnym alebo študijným dôvodom, alebo len kvôli osobnému rozvoju. Takmer každý z nás potrebuje aspoň trochu pestovať svoje mentálne schopnosti. Existujú viaceré možnosti k tomuto cieľu: poctivé štúdium rôznych starovekých meditačných techník, rôzne knihy a semináre autorov, ktorí sľubujú zlepšenie samých seba a v neposlednom rade niektoré podporné výživové doplnky.


Alternatívou k tomuto je samozrejme aj špeciálna zmes HCK Komplexu. Je tu zwitteriónová zlúčenina L-karnitín, ktorá hrá esenciálnu úlohu v oxidácii mastných kyselín. Užívanie prípravkov s karnitínom zlepšuje fyzickú aj mentálnu výdrž. Ďalej táto zmes obsahuje L-glutamín, čo je proteogénna aminokyselina, ktorá v mozgu funguje akoneurostimulačná látka. Potom sú tam dve proteogénne aminokyseliny s rozvetveným bočným reťazcom L-leucín a L-izoleucín. Podľa niektorých štúdií, užívanie týchto aminokyselín zlepšuje u ľudí schopnosť sústrediť sa. Je tu tiež aj taurín, amínosulfónová kyselina, ktorá je súčasťou mnohých takzvaných „energy drinkov“. Podľa mnohých štúdií taurín zlepšuje schopnosť koncentrovať sa, zlepšuje spánok a dokonca znižuje pocity úzkosti. Nakoniec je v zmesi ešte väčšie množstvo antioxidantov, napríklad katechín, koenzým Q 10, rezveratrol a vitamín C. 

Ohľadne týchto liekov alebo metódy liečenia sa opýtajte svojho lekára alebo farmaceutaApoteky Alexandra, sme vám k dispozícii 24/7.