Back to the list

HCK - Buďte fit v starobe

Nejaký piatok dozadu sme si naservírovali článok o tom, že HCK Komplex zmes vám môže pomôcť v boji so starnutím. No ale čo robiť v málo pravdepodobnom prípade, že staroba predsa len príde? Buďme na chvíľu úprimní sami k sebe. 


Každý z nás má v živote čo sa týka starnutia len dve možnosti. Buď staroba alebo predčasné stretnutie s kosou zubatej. So starobou je bohužiaľ spojená celá plejáda zdravotných problémov. Kosti a kĺby prestávajú byť tak pevné a ohybné ako tomu bolo kedysi. Kvalita zubov tiež začína klesať. Zrak a sluch začínajú byť aj zhoršené. Funkcie respiračného, kardiovaskulárneho a imunitného systému rovnako začínajú klesať. Ďalej je tu tiež preukázateľné zvýšenie vzniku a intenzity mnohých chronických ochorení (ochorenia kardiovaskulárneho systému, artróza, cukrovka, demencia a podobne). Okrem fyzického zdravia sa začínajú objavovať aj problémy psychického a mentálneho charakteru. Poruchy pamäti, problémy so spánkom, zvýšený výskyt depresie a iné poruchy správania. Ale netreba hneď podliehať bezradnosti! Okrem spomalenia starnutia ako takého je tu HCK Komplex zmes aj na udržanie top fyzičky v starobe. Dá sa to chápať ako alternatíva k prvej spomínanej zmesi HCK Komplexu. Poďme sa teda pozrieť čo táto zmes obsahuje. Tak hneď na začiatok tu máme samozrejme vápnik. Známym faktom je že hustota a pevnosť kostí so stúpajúcim vekom značne klesá a preto je doplňovanie vápniku v starobe naozaj dôležité aby sa znížila degenerácia kostí. 


Ďalej je tu aj horčík. Nedostatok horčíku je spojený s niektorými chronickými ochoreniami, hlavne s vysokým krvným tlakom a psychickými problémami. Potom je tu aj vitamín B12. Nedostatok vitamínu B12 je častý v starobe, hlavne na základe problému jeho absorpcie, kvôli zníženej funkcie tráviaceho traktu. Veľmi podobná situácia je aj ohľadom vitamínu K2. Hlavnými funkciami vitamínu K2 sú hlavne zrážanie krvi a zdravie kostí. Ďalej je tu L-karnitín (neproteogénna aminokyselina), ktorá má esenciálnu úlohu v správnom metabolizme ľudského tela. Podľa internetu užívanie doplnkov s karnitínom zlepšuje svalovú kondíciu starých ľudí, čo napomáha udržiavať ich fyzičku! Ginkgo biloba obsahuje účinné látky, ktoré napomáhajú udržiavať funkciu ciev v mozgu. Správne prekrvenie mozgu je dôležité pre jeho fungovanie. Výživové doplnky s extraktmi z Ginkga sa už dlhý čas používajú na zlepšenie mentálnych schopností. Poslednou ale stále vysoko dôležitou skupinou sú ako inak antioxidanty. Nadmerný oxidačný stres sa považuje za jeden primárnych dôvodov starnutia. Je tu karnozín (dipeptid), koenzým Q10 (terpenoid), glutatión (tripeptid), rezveratrol (rastlinný polyfenol). 

Ohľadne týchto liekov alebo metódy liečenia sa opýtajte svojho lekára alebo farmaceuta Apoteky Alexandra, sme vám k dispozícii 24/7.