Pohodlnejšie cestovanie s Kinderylom

Kinedryl je dnes už absolútna klasika pre všetkých ktorým je zle pri rôznych formách pohybu (cestovná nevoľnosť, morská choroba, kolotoče) ale aj pri niektorých iných ochoreniach. Technicky je tento liek antiemetikom, čiže potláča nevoľnosť a nutkanie na zvracanie spôsobené hlavne vonkajšími stimulmi. Kinedryl obsahuje dve účinné látky kofeín a moxastín teoklát.

Read more

HCK – Doplní chýbajúce látky pacientom s epilepsiou

Epilepsia je neurologické ochorenie charakterizované prítomnosťou typických epileptických záchvatov. Priebeh a trvanie týchto záchvatov môže byť rôzne. Niektoré sú tak krátke, že postihnutý človek ich ani nezaregistruje až po také ktoré nepretržite trvajú niekoľko desiatok minút. Podľa charakteru priebehu sa delia na niekoľko podtypov, aj keď toto delenie sa neustále vyvíja a mení.

Read more

Guajfenezín – účinná látka proti kŕčom, bolesti či úzkosti

Guajfenezín je fenylalkohol, ktorý sa pripravuje chemickou modifikáciou prírodného fenolu guajakolu, nachádzajúceho sa napríklad v stromoch rodu Guaiacum, ktoré sa originálne vyskytovali v strednej Amerike a karibskej oblasti. 

Read more

HCK - Podporná terapia pri riziku poškodenia ciev zo zápalov

Homocysteín je neproteogénna aminokyselina, ktorá sa nachádza v ľudskom tele. Neproteogénna znamená, že u ľudí sa nepoužíva na výstavbu proteínov. Ako jej meno naznačuje je podobný proteogénnej aminokyseline cysteínu. 

Read more

Chmeľ obyčajný nie je iba pivo...

Chmeľ obyčajný (Humulus lupulus) je trváca popínavá bylina, ktorá by po vyrovnaní stonky môže dosahovať až niekoľko metrov, ale normálne rastie vo forme ovíjajúcich sa stoniek. Listy sú protistojné, stopkaté dlaňovito členité (3 až 5 dielne) listy s pílkovitým okrajom. Samčie kvety sú usporiadané do metlín, samičie sú v krátkych klasoch, z ktorých sa vytvárajú vajcovité šištice, v ktorých sa nachádzajú drobné nažky. 

Read more

Trápia vás kĺby? Artróza má mnohé podoby, ktorých liečbu podporí HCK Komplex!

Artróza (alebo medicínsky artritída) je zápalové ochorenie kĺbov. Toto je samozrejme naozaj široká definícia tohto ochorenia, ale nič lepšie nemáme. Ohľadom kĺbov všeobecne som už dávno niečo napísal, ale to som bol ešte naozaj zelenáč, takže ešte raz niečo ohľadom ochorení kĺbov. Existuje obrovské množstvo podtypov artritídy. Dve z týchto – reumu (reumatoidnú artritídu) a dnu sme už nejaký ten piatok dozadu rozoberali. Ale dnes si povedzme dnes niečo o artróze všeobecne. 

Read more

Hloh obyčajný - skvelý na srdcové choroby

Hloh obyčajný (Crataegus oxyacantha) je ker alebo nízky strom s tŕňmi. Listy má podlhovasto obrátene vajcovité alebo predĺžene troj- alebo päťlaločnaté s pílkovitým okrajom. Kvety sú najčastejšie bielej farby a sú usporiadané do chocholíkovitých vrcholíkov. Plodmi sú červené malvice. 

Read more

HCK - Podporná terapia na obnovenie príjmu potravy pre pacientov trpiacich podvýživou

V dnešnej dobe v rozvinutých krajinách, a teda aj na Slovensku (aj keď v posledných mesiacoch to tu tak občas nevyzerá) je veľkým problémom obezita. Dokonca sa hovorí aj o akejsi epidémii obezity. Ale ešte stále sa môže vyskytovať, aj keď úprimne v moderných krajinách len ojedinele, aj podvýživa v populácii. Existuje viacero klasifikácii alebo rozdelení podvýživy na základe závažnosti. 

Read more

Ambroxol a brómhexín - liečivá na úľavu od kašľa

Toto je nový seriál článkov, kde sa pozrieme na niektoré liečivá, rastlinné produkty, alebo iné biologicky aktívne zlúčeniny, ktoré sa používajú vo forme rôznych voľno-predajných prípravkov určených na liečbu rôznych zdravotných problémov alebo jednoducho na podporu zdravia.Prvými dvoma na paškál budú dve zlúčeniny používané na uľahčenie vykašliavania na základe ich schopnosti rozkladať hlien – mukolytický účinok. Sú to brómhexín a jeho metabolit ambroxol.

Read more

HCK - Doplňte chýbajúce látky poškodeným obličkám

Obličky sú párový vnútorný orgán, ktoré sú u dospelého človeka veľké asi 11-13 cm a majú tvar takej veľkej fazule. Ich hlavnou funkciou je filtrácia cudzích a odpadových látok z krvi a tak teda aj z tela. Okrem toho sa tu samozrejme tvorí aj moč, pomocou ktoré sa vyššie uvedené látky odvádzajú z nášho organizmu. Obličky sú cieľom mnohých chorôb a jedov s ktorými sa človek môže stretnúť. Jednou z najnebezpečnejších porúch obličiek je chronické zlyhanie obličiek. 

Read more
View more