HCK - účinná pomoc pri nespavosti

Ako to vyzerá v problematike porúch spánku sme si už písali. Problémy so spánkom sú však toľko rozšírené, že by bolo fajn si o tom niečo znovu povedať. Oficiálne sa v medicíne porucha spánku spojená s jeho nedostatkom nazýva insomnia. Hlavnými dvoma problémami insomnie je buď neschopnosť zaspať alebo neschopnosť udržať spánok, čo následne vedie k jeho nedostatku. 

Read more

HCK - AntiAging alebo ako zatočiť so stárnutím

Čas je nemilosrdný. Hodiny odtikávajú čas každému z nás. Túžba ostať čo najdlhšie alebo v tom najlepšom prípade naveky mladým, je stará ako ľudstvo samé. Staroveké príbehy sú plné hrdinov alebo alchymistov hľadajúcich elixír večnej mladosti alebo kúzlo, ktoré by malo rovnaký účinok. 

Read more

Pomoc HCK pri zvonení v ušiach

Vyzváňa vám v ušiach? Aj keď okolo vás žiaden zvuk nie je? A dokonca aj vtedy keď máte vypaté zvonenie na mobile? Môže sa jednať o zdravotný problém, ktorý sa v medicíne nazýva tinitus“ Laicky sa tinitus nazýva hučanie v ušiach. Hlavným príznakom je vnímanie zvuku bez akéhokoľvek zvukového stimulu z okolia. 

Read more

HCK - Problémy s počatím a téma plodnosti

Počul som že veľa ľudí chce mať deti. Ja osobne k nim nepatrím ale to teraz nie je podstatné. Splodiť potomka, zachovať rodinnú líniu a tešiť sa z potomstva je prirodzenou vlastnosťou ľudí. Veď prečo aj nie, deti sú predsa zlaté, sú najsvetlejším bodom existencie rodiča. Povedal on, ktorý deti nemá a nikdy sa ich mať nechystá... Splodenie detí je určite zábava, ale ich výchova a staranie sa o ne je samozrejme veľká zodpovednosť. 

Read more

Lekárske využitie bazalky a mydlice

Bazalka pravá (Ocimum basilicum) je jednoročná bylina dosahujúca 40 až 50 cm. Listy sú stopkaté, vajcovitého tvaru so zúbkatým okrajom. Kvety sú umiestnené v klasoch a sú bielo-ružovej alebo bielo-červenej farby. 

Read more

HCK - zuby a zdravotné problémy so zubami

Každý z nás toho má niekedy plné zuby. Čoho? No to záleží od okolností, ale v prípade niektorých ľudí to môžu byť dokonca aj problémy zubného charakteru. Poďme sa teda pozrieť tomuto problému na zub! O zuby a ústa všeobecne sa treba starať. Zuby treba poriadne a pravidelne čistiť, zdravo sa stravovať a tak ďalej. Ale toto všetko sa ľahko hovorí ale v niektorých prípadoch už trochu ťažšie koná.

Read more

HCK - Ochorenia prostaty

Tak opäť tu raz máme tému výlučne určenú pre pánov. Dnešnou témou je prostata a niektoré problémy s ňou spojené. Začnime najskôr tým, čo to tá prostata vlastne je, viete ako sa v Česku hovorí: Svatá prostato! Je to exokrínna žľaza, ktorá je súčasťou pohlavných orgánov muža. 

Read more

HCK - Ochorenie herpes

Herpes je často spomínaná infekčná choroba, spôsobená Herpes simplex vírusom (HSV). V skutočnosti existujú dva typy tohto vírusu, označované skratkami HSV-1 a HSV-2. Oba sú to DNA vírusy, ktoré sú široko rozšírené medzi ľuďmi. Herpes vírusy v skutočnosti vyvolávajú viaceré choroby, avšak všeobecne známe sú (aspoň podľa mňa...) len dve. A to herpes na ústach (herpes labialis) a herpes na pohlavných orgánoch (herpes genitalis). 

Read more

HCK - ochorenie akné

Akné v medicínskych kruhoch po latinsky známe ako acne vulgaris je častá kožná choroba u ľudí. Ako latinský názov tejto choroby hovorí je to vulgárna záležitosť, esteticky viac ako neprijateľná. Je to ochorenie, ktoré sa rozhodne nespráva ako džentlmen! 

Read more

HCK - Syndróm vyhorenia

Burnout syndróm, tiež známy ako syndróm vyhorenia je psychologický stav spojený s prácou. S prácou, tým je myslené so zamestnaním. Teraz si ešte vysvetlíme čo to je vlastne syndróm. Syndróm je v medicíne charakterizovaný ako súbor symptómov, ktoré sa vyskytujú v rovnakom čase u daného pacienta. 

Read more
View more