HCK® - mikroživiny

HCK® - mikroživiny boli vyvinuté vo Švajčiarsku. Ide o modulárny systém pozostávajúci z obsiahleho sortimentu jednotlivých látok vo forme granulátu. Individuálna potreba mikroživín sa zisťuje pomocou krvného rozboru a dotazníka vypracovaného na základe poznatkov, ktoré boli získané z desiatok tisícok krvných rozborov – týmto spôsobom získame na mieru zostavenú receptúru pre jednotlivcov. HCK® - sortiment neustále upravujeme v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami.

Mikroživinové HCK® - granuláty je možné individuálne miešať a dávkovať, a preto sa dajú upraviť s ohľadom na rôzne potreby. Optimálne sa využívajú pri prevencii ochorení, ale aj ich liečbe.
Potrebujete mikroživiny, ktoré sú presne prispôsobené vašim medzerám vo výžive. Nestačí prijímať minerálne látky, vitamíny a iné mikroživiny vo forme štandardných prípravkov či monopreparátov obsahujúcich jednu účinnú látku.
HCK® je skratka pre HydroCellKey a dala by sa preložiť ako „kľúč k bunke“. Názov je odvodený od jedinečného nesyntetického postupu, ktorým sa HCK® - mikroživiny pripravujú. Každá mikroživina sa zapracuje do čisto rastlinného nosiča (guárová múka) a potom sa suší. Vzniknutý granulát bobtná a akonáhle sa dostane do kontaktu s tekutinou, vytvára rôsolovitú hmotu. Vytvára sa na ňom koloidný povlak, vďaka ktorému dosahujú HCK® - mikroživiny takú vysokú vstrebateľnosť, že ich možno porovnávať s ovocím či zeleninou. Mikroživiny sa vylučujú do tela súvisle v priebehu štyroch až šiestich hodín. Týmto spôsobom zásobujú váš organizmus rovnomerne a dlhodobo.